()
 

חבילות נופש בברלין

ברלין, עיר הבירה של גרמניה והעיר הגדולה בה, היא ללא ספק חוויה מיוחדת וחד פעמית. לצד היסטוריה מפוארת ושלל מבנים עתיקים כמו כנסיות וארמונות, נופש בברלין יפגיש אתכם עם עיר מודרנית ועכשווית למדי. נפילת החומה של ברלין היוותה נקודת מפנה משמעותית מבחינת המדינה – לאחר שנים של דיכוי ומלחמות, ברלין מתחדשת ומתפתחת וכעת המבקרים בברלין יכולים למצוא בה שפע אטרקציות ומבנים המזכירים את העבר המפואר: הרייכסטאג, שער ברנדנבורג, חומת ברלין ועוד.
 
 
מתי כדאי לנסוע?
ברלין היא מקום אטרקטיבי לחופשה במהלך כל השנה שכן מזג האוויר בה נהדר, אך אם אתם מעוניינים להימנע מהצפיפיות הרבה השוררת בה בחודשי הקיץ, גם עונות המעבר, האביב והסתיו הן תקופה טובה ומומלצת. הטמפרטורות אמנם קרירות, אך סבירות, והעיר רגועה ושלווה יותר..


אטרקציות ואתרים מומלצים בברלין
  • הרייכסטאג לאחר שנשרף ב-17.2.1933 – אירוע שסיפק לנאצים תירוץ לשלול חירויות בסיסיות – הרייכסטאג כיום משמש מקום מושבו של הבונדסטאג - הפרלמנט הגרמני.
    לבניין נוספה כיפת זכוכית ענקית שנבנתה מחדש במקום הכיפה המקורית שנהרסה במלחמת העולם השנייה. כדאי לבוא ולהתרשם מהבניין וכיפתו למרות התור הארוך וסידורי האבטחה הכבדים שיצפו לכם
  • כיכר פוטסדאם הכיכר, מרכזה השוקק של ברלין לפני מלחמת העולם השנייה, נמצאת מדרום לשער ברנדנבורג. בעבר עברה במרכזה חומת ברלין ועם נפילת החומה החל פרוייקט לשיקום האזור. כיום התחם כולו מחולק ל-3 חלקים ובהם מרכז ביזהיים בו נמצאים המלונות מריוט וריץ , מרכז סוני וכן רובע דיימלר עם בניינים הצבועים בצבעים עזים. ברחבי הכיכר פזורים מסעדות ובתי קפה הומים.
  • הבונקר של היטלר אחרי מספר נסיונות להשמידו לאחר המלחמה, הבונקר בו הסתתר היטלר החל מ16 בינואר 1945 ועד להתאבדותו ב30 באפריל 1945 כ-8 מטרים מתחת לפני האדמה – נהרס חלקית. כיום במקום יש שכונת מגורים ובה הוצב שלט גדול בשנת 2006 המסביר על חלוקת החדרים בבונקר, ומקום התאבדותם של היטלר ואשתו אווה בראון.
  • עמוד הניצחון של ברלין בין הסמלים המנציחים את נצחונותיה של ברלין, עמוד זה הכולל פסל של אלת הניצחון נמצא בלב פארק ברחוב 17 ביוני. העפלה לראשו של הפסל כרוכה בטיפוס של 285 מדרגות.


הטיפ של אשת טורס לברלין
אם אתם ממתכננים ביקור בברלין, הנה כמה אירועים מעניינים באזור זה שכדאי לכם לקחת בהם חלק:
  • פסטיבל המוסיקה בברלין  מתרחש בחודש יוני וכולל את מיטב המוסיקאים מרחבי העולם כולו וגם לא מעט אמנים מקומיים, הלוקחים חלק בהופעות השונות, המתקיימות במסגרת הפסטיבל.
  • פסטיבל הסרטים הבינלאומי של ברלין במהלך פברואר חל אחד הפסטיבלים החשובים במדינה ובין החשובים ביותר בעולם. במסגרתו מוצגים סרטי קולנוע משנים קודמות וכן גם סרטים חדשים. זוהי הזדמנות לראות מקרוב שחקני קולנוע, בימאים ומפיקים ידועים וכמובן גם ליהנות מיצירות קולנועיות מצוינות.