()
 

חבילות נופש בקוסטה ברווה

קוסטה ברווה היא רצועת חוף הנמצאת בקטלוניה שבספרד ומשתרעת על פני כ-150 ק"מ. פירוש שמה של קוסטה ברווה בעברית הוא החוף הפראי וזאת בשל ההרים הנופלים אל הים ויוצרים נוף פראי ומפרצונים קטנים ומרהיבים ביופיים אשר ביניהם ניתן למצוא כפרי דייגים, מגוון זני ציפורים, מים צלולים ואווירה נהדרת. קוסטה ברווה היא אתר תיירות מבוקש בקרב מיליוני תיירים מרחבי העולם הבוחרים בה כיעד לחופשת הקיץ הבאה שלהם. היא נהנית ממזג אוויר כמעט מושלם – אידיאלי לאוהבים פעילות ימית או סתם לאלה הנהנים מחופשת בטן גב. בנוסף, העיר מהווה מוקד משיכה לאמנים שהתגוררו ופעלו בה: פבלו פיקאסו וסלבדור דאלי שהתגורר בעיר פיגרס הסמוכה.
 
 
מתי כדאי לנסוע?
בדומה לברצלונה, גם ביקור ברצועת החוף מומלץ בעיקר בתקופת האביב, אז הטמפרטורות נוחות ונעימות מאד וגם פחות צפוף ועמוס. חודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, עשויים להיות חמים מאד וגם מאד תיירותיים. בחורף קר, אם כי נסבל, ומתאים לביקור אם אתם לא מעוניינים לשלב גם רחצה בחופי הים.

אטרקציות ואתרים מומלצים בקוסטה ברווה
  • חירונה Girona– העיר המיוחדת הזו, הממוקמת בקוסטה ברווה, מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים בשל המבנים העתיקים המיוחדים שבה וההיסטוריה העשירה שלה, אותה ניתן למצוא באתרים שונים בעיר. יש בה סמטאות קטנות ומקסימות וארכיטקטורה ספרדית מיוחדת שכדאי לראות מקרוב.
  • בלאנס Blanes – מדובר בעיירת חוף יפהפייה, המושכת אליה תיירים רבים לאורך כל חודשי השנה. הנמל שבה, בו ניתן למצוא דייגים רבים, המוכרים מגוון של דגים מסוגים שונים, הוא יעד מומלץ לביקור וגם הכנסיות והמבצרים שלה הם אטרקציה בלתי רגילה. בעיר ניתן גם למצוא גנים בוטניים מרהיבים.
  • פיגארס Figueres – העיר נחשבת מוקד משיכה לרבים שכן הינה עיר הולדתו של האמן הידוע סלבדור דאלי, שרבות מיצירותיו זכו לשם עולמי. בעיר אפשר למצוא מוזיאון, המוקדש כולו לאמן, ונחשב לאטרקציה בפני עצמה בשל צבעו הורוד. בין אם אתם חובבי אמנות ובין אם לאו, כדאי לכם לבקר במוזיאון הזה, לצד סיור קצר בעיר.
  • בסאלו Besalu – זוהי אחת הערים העתיקות ביותר באזור, שנדמה שהזמן עצר בה מלכת. יש בה סמטאות קטנות וציוריות וגם ארכיטקטורה עתיקה מתקופת ימי הביניים. בביקור בעיר אפשר לצאת למסלול רגלי בין אתריה השונים וליהנות מהמראות המיוחדים שלה. יש בה אפילו נקודה יהודית מרתקת במיוחד – מקווה עתיק מאד, שנשתמר עד היום.

הטיפ של אשת טורס לקוסטה ברווה
אם אתם מגיעים אל האזור בחודש יולי, אל תפספסו את פסטיבל הג'אז והגוספל, הנערך במדמה (Madma) וכולל הופעות מוסיקה נהדרות ואווירה בלתי רגילה.