()
 

טיסות ליוון

אם אתם מחפשים יעד לחופשה, המשלבת בין חופים מרהיבים להיסטוריה עתיקה, יוון היא היעד המתאים ביותר. טיסות ליוון, היוצאות אל המדינה לאורך כל השנה, מאפשרות לכם לטעום מאיי יוון הנהדרים, מהאתרים הקסומים והמיוחדים וגם ללמוד לא מעט על התרבות המקומית. מזג האוויר המצוין של יוון הופך אותה ליעד מבוקש, שרבים בוחרים להגיע אליו במסגרת חופשת הקיץ שלהם. אם אתם מתכננים ביקור במדינה, בדף זה תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכם על טיסות ליוון.
 
 
הגעה ליוון
טיסות ישירות ליוון מוצעות לכם על ידי אל על ואורכות כשעתיים בממוצע. הן מגיעות אל אתונה ויוצאות באופן תדיר בכל עונה בשנה. טיסות ליוון, שאינן ישירות, מוצעות על ידי חברות תעופה זרות, היוצאות גם הן מישראל ומגיעות אל אתונה ויעדים נוספים במדינה. חברת התעופה הקפריסאית – סייפרוס איירוויז עוצרת עצירת ביניים בלרנקה (Larnaka), חברת התעופה הטורקית – טורקיש איירוויז עוצרת באיסטנבול (Istanbul) וחברת התעופה אלאיטליה עוצרת ברומא (Rome).

שדות תעופה ביוון
ביוון פועלים ארבעה שדות תעופה עיקריים:
  • שדה התעופה הבינלאומי של אתונה – אלפתריוס וניזלוס Eleftherios Venizelos – זהו שדה התעופה הגדול והמרכזי של יוון, בו נוחתות מרבית הטיסות, המגיעות מישראל. הוא ממוקם במרחק של 25 ק"מ מהעיר אתונה (Athens). כדי להגיע משדה התעופה ישירות אל אתונה, ניתן להיעזר ברכבת, המקשרת אותו עם מרכז העיר וכן עם הרכבת התחתית, קו מספר 3.
  • שדה התעופה ברודוס – רודוס דיאגורס Diagoras International Airport – זהו שדה תעופה בינלאומי וגדול גם כן, המשרת את כל אלה, המעוניינים להגיע אל האי רודוס (Rhodes). הוא ממוקם מערבית לעיר, במרחק של 16 ק"מ, בסמוך לפרדיסי (Paradisi). הוא נחשב שדה התעופה הרביעי בגודלו במדינה ויוצאות ממנו טיסות סדירות וטיסות שכר ליעדים שונים ברחבי העולם. כדי להגיע ממנו ישירות אל מרכז העיר, ניתן להיעזר באוטובוסים או מוניות.
  • שדה התעופה של סלוניקי – מקדוניה Thessaloniki International Airport – שדה תעופה זה, הממוקם במקדוניה (Mecadonia), נמצא במרחק של 15 ק"מ מהעיר סלוניקי (Saloniki). עוברים למעלה משלושה מליון נוסעים מדי שנה והוא השלישי בגודלו במדינה. כדי להגיע ממנו אל העיר, אפשר להיעזר במוניות, שאטלים או באוטובוסים.
  • שדה התעופה קורפו יואניס קפודיסטריאס Corfu International Airport/Loannis Kapodistrias – ממוקם באי קורפו (Corfu) ובמרחק של 3 ק"מ דרומית מהעיר קורפו. שדה תעופה זה משרת טיסות היוצאות לאזורים שונים ביוון ולערים שונות באירופה. מרבית הטיסות, הנוחתות בו, הן טיסות שכר הממריאות ונוחתות בו בעיקר בחודשי הקיץ, הנחשבים לשיא עונת התיירות. אוטובוסים ומוניות מוצעים לכם ביציאה ממנו, ומקשרים אותו עם מרכז העיר.

תחבורה ביוון
כיאה למדינה גדולה ומפותחת, ניתן למצוא ביוון מגוון של אמצעי תחבורה. אם אתם עולים על טיסות ליוון ונוחתים באתונה, תוכלו להיעזר במטרו. האוטובוסים הם אפשרות נוספת, אולם אלה מעטים יותר. באיים של יוון ניתן להיעזר במוניות, אוטובוסים של חברות פרטיות וכמובן גם ברכב שכור, שנחשב פתרון מצוין. המעבורות נחשבות אמצעי תחבורה מרכזי, המקשר בין איי יוון השונים.