מתי כדאי לנסוע?

בדומה לערים אירופאיות אחרות, מזג האוויר של רומא קר למדי בחורף ובקיץ חמים ונעים. אם אתם מעוניינים לבקר בה וליהנות מטמפרטורות נוחות, כדאי לכם לבקר בחודשי הקיץ (יולי ואוגוסט). קחו בחשבון כי עונה זו היא גם המבוקשת ביותר והצפופה ביותר. לכן, גם עונות המעבר, האביב והסתיו, יכולות להיות פתרון מצוין, עם טמפרטורות קרירות, אך סבירות ונעימות.
 

אטרקציות ואתרים מומלצים ברומא

  • הפנתיאון  מבנה רומי עתיק ששימש כמקדש לאלים, בית משפט וחצר לקיסר. הוא נמצא בפיאצה דלה רוטונדה. מבנה זה הוא מרשים מבחינה אדריכלית: צורתו החיצונית מרהיבה והפנימית עוד יותר. בולטת מאוד הסימטריות של המבנה הן מבחוץ והן מבפנים. הוא בעל כיפה ענקית עם צוהר עגול במרכזה דרכו חודר האור לחלל. הכיפה עצמה נבנתה מחומר הדומה לבטון, היא בנויה ללא עמודי תמיכה ונשענת על קשתות .
  • ארמון ברבריני ארמון זה הנמצא בלב רומא שימש ארמונה של משפחת ברבריני רבת העוצמה. לשם בנייתו הועסקו 3 אדריכלים שונים ובנייתו הסתיימה לבסוף ב-1633. בתחילה תוכנן להיבנות ארמון בסגנון הרנסאנס, אך תוכנית זו התחלפה במהרה לבניית וילה מהודרת בסגנון בארוק המקיפה חצר גדולה. המבנה כולל גן ומשני צדדיו אגפי הארמון בהם סוויטות, דירות וסלון גדול. הגן מכונה "הגן הסודי" כיוון שהוא חבוי מהרחוב באמצעות חזית המבנה. כיום שוכנת בארמון גלריה לאומית לאומנות עתיקה ובה יצירות אומנות של ציירים מפורסמים.
  • וותיקן המדינה הקטנה ביותר בעולם מבחינת שטח היא מדינה עצמאית בתוך רומא. היא משמשת כמקום מושבו של האפיפיור והכס הקדוש, מרכז הנצרות הקתולית. במתחם הותיקן מצויים מספר מבנים מעניינים ובהם כיכר פטרוס הקדוש, כנסיית פטרוס הקדוש וכן מוזיאונים מרשימים המציגים את אוספי ההכנסייה הקתולית.
  • גלריה בורגזה וילה המציגה אוספי אומנות ופסלים שנאספו על ידי הקרדינל שיפיונה בורגזה. בגלריה 20 חדרים הפרוסים על פני 2 קומות. באולם הכניסה נתן למצוא פסיפסים המתארים מלחמות גלדיאטורים. הוילה נמצאת בתוך גן יפהפה המכיל עצים ופרחים מלבלבים, אגם מלאכותי, מסלולי הליכה ובצידם פסלים ומזרקות
 
ללא דמי ביטול עד :
תנאי ביטול לאחר מכן :


מה- עד ה- | לילות
סה"כ:
ajaxLoader טוען פרטי מלון...

אשת טורס מחפשת את החופשה שלך