רומא מציעה הכל מהכל. יש בה אוכל מצוין, מגוון של בתי מלון ומקומות בילוי, יש בה אטרקציות נהדרות ובעיקר – אווירה מיוחדת במינה. אל רומא מגיעים בכל שנה מיליוני תיירים, וביניהם גם לא מעט ישראלים, המבלים בה את חופשתם ונהנים מכל מה שיש לה להציע. ניתן למצוא טיסות לרומא עם מגוון רחב מאד של חברות תעופה ובטווח רחב של מחירים, בהתאם לעונה. בדף זה נספק לכם את כל המידע הדרוש על טיסה לרומא.

הגעה לרומא

אל רומא יוצאות מישראל טיסות רבות לאורך כל חודשי השנה. היא נחשבת ליעד מועדף על ישראלים רבים ועל תיירים מרחבי העולם כולו. הדרך הקצרה ביותר והמהירה ביותר להגיע אל העיר היא בטיסה ישירה, היוצאת משדה התעופה בן גוריון ומגיעה ישירות עד לרומא. טיסה זו מוצעת על ידי אל על ואלאיטליה, חברת התעופה האיטלקית. טיסה ישירה לרומא אורכת כשלוש שעות וחמישים דקות, לא כולל עצירות ביניים. טיסות אחרות הן טיסות, המוצעות על ידי חברות תעופה אירופאיות אחרות, כמו חברת התעופה הפולנית, חברת סוויס, טורקיש וגם חברות התעופה היווניות. אלו, מגיעות אל רומא אולם עוצרות עצירת ביניים ביעד אירופאי ולאחר מכן ממשיכות אל העיר.


שדה תעופה ברומא

ברומא פועל שדה תעופה גדול אחד:
שדה התעופה ליאונרדו דה וינצ'י פיומצ'ינו Rome Leonardo da Vinci Fiumicino הממוקם במרחק של 23 ק"מ מהעיר ונחשב שדה התעופה הראשי של איטליה ושער הכניסה אל המדינה. זהו שדה תעופה גדול מאד המשרת נוסעים רבים ונוחתות וממריאות ממנו טיסות רבות מדי יום. בהיותו מרכזי וחשוב כל כך, הוא מציע את כל המתקנים הדרושים לנוסעים בו, כדי ליהנות מנוחות מרבית והוא מודרני וחדשני מאד.
כדי להגיע משדה התעופה אל העיר, ניתן להיעזר בכמה פתרונות תחבורה שונים. האפשרות הראשונה, הנחשבת המהירה והנוחה מכולן, היא בעזרת רכבת אקספרס, הנוסעת משדה התעופה אל תחנת הרכבת של רומא – טרמיני. רכבת זו יוצאת אל העיר בכל חצי שעה ומשך הנסיעה בה הוא כ – 30 דקות. גם הרכבות הרגילות, ממשיכות אל העיר והן אף מתחברות גם אל המטרו של רומא. אוטובוסים הם פתרון נוסף, והם מגיעים אל התחנה המרכזית של רומא ואל תחנות אחרות. שאטלים של בתי המלון יוצאים משדה התעופה ומפזרים את נוסעיהם בבתי המלון בעיר והמוניות, מוצעות גם הן לנוסעים ומגיעות לכל יעד. הן יוצאות ישירות משדה התעופה ואוספות נוסעים, שזה עתה נחתו, המעוניינים להגיע אל העיר.


תחבורה ברומא

פתרונות התחבורה המצוינים של רומא הופכים את ההתניידות בעיר לנוחה וקלה. המטרו, הרכבת התחתית, היא אמצעי התחבורה הפופולארי ביותר ברומא וגם היעיל ביותר. למטרו שני קווים והיא פועלת החל מהשעה 05:30 לפנות בוקר ועד 23:30 בלילה. אוטובוסים הם פתרון נוסף, והם מוצעים על ידי חברת האוטובוסים ATAC, המציעה גם קווי אוטובוס אל פרברי העיר.