()
 

טיולים מאורגנים לסקנדינביה

סקנדינביה היא למעשה מונח הכולל בתוכו את מדינות צפון אירופה: נורבגיה, שבדיה דנמרק. טיול מאורגן לסקנדינביה יחשוף בפנינו מלבד נופים מרהיבים ובלתי נשכחים גם טירות, אגמים קסומים, פיורדים יפהפיים, ערים תוססות, כפרים ציוריים וטבע עשיר ומגוון. כל מי שנוסע לסקנדינביה חוזר עם סיפור נהדר ולא בכדי. תושבי מדינות סקנדינביה חולקים זה עם זה גבולות, תרבות והיסטוריה המבדילים את עולמם מכל השאר וצפויים להשפיע גם על עולמכם. מפורסמת כאזור בו יש שמש גם בשעות הלילה, תרבות ייחודית וחיים קסומים – סקנדינביה היא באמת חלק ייחודי של אירופה. מזחלות שלג הנהוגות בעזרת כלבים, סקי וטירות קסומות – סקנדינביה מציעה הנאה מובטחת לכל המגיע לבקר בה!
 
 
אתרים שאסור לפספס באזור סקנדנביה
 • שטוקהולם, בירת שבדיה הנחשבת לבין היפות מבין בירות אירופה, הינה יצירת אומנות ארכיטקטונית המשלבת בנייה ומיים שכן העיר בנויה על 14 איים.
  כדאי לבקר בארמון דוקטינגהולם, מקום מושבה של המשפחה המלכותית. הארמון, המוגדר על ידי אונסקו כארמון המלכותי השמור ביותר בעולם, נבנה בשנת 1581. במתחם הארמון נמצא גם התיאטרון העתיק ביותר באירופה, שנבנה בשנת 1754 - הוא פעיל גם היום וניתן לראות בו הופעות. הארמון מוקף גנים מרהיבים ביופיים (גנים אנגלים וצרפתים). האגף הדרומי של הארמון משמש גם היום את אנשי המלוכה כאשר כל שאר האגפים, הגנים והשטחים המקיפים את הארמון פתוחים לקהל הרחב.
  מוזיאון ואסה - ביתה של ספינת מלחמה עתיקה עשויית עץ אשר טבעה בשלמותה בהפלגת הבכורה שלה בשנת 1628 בעיר שטוקהולם. הספינה נבנתה בתקופת מלחמת שלושים השנה (1618-1648).  בעשירי לאוגוסט בשנת 1628 יצאה הספינה להפלגת הבכורה שלה עם צוות של 130 איש וכתוצאה מרוח חזקה הספינה התנגשה ברציף וטבעה בשלמותה. רק ב-24 באפריל 1961, 333 שנה לאחר מכן, נמשתה מעמקי הנמל.
 • אופסולה - עיר ציורית הידועה בזכות מבניה היפים, האוניברסיטה, הקתדרלה הגותית ורחובותיה הציוריים.
  הקתדרלה הגותית היא הקתדרלה הראשונה שנבנתה בשבדיה וסימנה את תום התקופה הפגאנית ותחילתה של הנצרות במדינה. הקתדרלה שנבנתה במאה ה-13 מעץ נשרפה כמה פעמים ולבסוף נבנתה במבנה אבן הבנוי בסגנון גותי מרשים.
  בספריה העצומה הנמצאת באוניברסיטה ניתן למצוא, בין הספרים הרבים, את "תנ"ך הכסף" מהמאה ה-6, חלקים מתנ"ך גוטנברג ותווים בכתב ידו של מוצרט.
 • אוטה - עייירה קסומה השוכנת בסמיכות לרכסי הרים עצומים אשר חלקם חוצים את גובה 2,000 מטר. העיירה משמשת נקודת מוצא לטיול באזור חבל הפיורדים. "דרך הטרולים", אולי הדרך היפה בנורבגיה, עוברת דרך מעברי הרים הצופים על העמקים הירוקים. את הדרך מלווין מפלים עצומים, נהרות ופסגות המכוסות בשלג.
 • נופי נורבגיה מכילים תצורות נוף שונות כשהמרשימה והידועה ביותר בהן היא הפיורדים : לשונות ים החוצים את אדמתה של נורבגיה ויוצרים עמקים צרים המכוסים מים, צוקים אמתניים ומפלים גבוהים הזורמים בעוצמה. הפיורד הידוע ביותר הוא פיורד גירנגר אליו ניתן לשוט ולצפות על מפל שבע האחיות.
 • קרחון בריקסדל המרשים הוא חלק ממקרחון יוסטדאל.
 • ברגן - בירת חבל הפיורדים היא עיר קסומה השוכנת לחופו של הים והיא גם העיר השניה בגודלה בנורבגיה. העיר נבנתה במאה ה-11 ובמשך תקופה מסויימת אף שימשה כבירתה של נורבגיה.
 • אוסלו - בירתה של נורבגיה היא עיר יפה הבנויה בקשת מסביב לפיורד אוסלו. בין האתרים בעיר כדאי לראות את המבנים בעלי הארכיטקטורה המיוחדת, בניין הפרלמנט, שוק הפרחים, קתדרלת דומקירקן מהמאה ה-17 שבחזיתו ניצב פסלו של בונה העיר כריסטיאן.
 • פארק הפסלים באוסלו מכיל יותר ממאתיים פסלים של הפסל הנורבגי המפורסם גוסטב ויגלאנד. בגן נמצא הפסל המפורסם של מעגל החיים. הפארק מסתיים במרכז נובל לשלום, מוזיאון חדשני שנפתח בשנת 2005 לזכרו של אלפרד נובל.